Dailininkų sąjungos fondo kūriniai atgis dizaino produktuose

11/23/2021

Vertinant Dailės fondo istoriją, galima teigti, kad tai buvo pelningas kūrybinis-gamybinis Lietuvos dailininkų sąjungos padalinys. Dailės fondui priklausė trys gamybiniai kombinatai DAILĖ, veikę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, parduotuvės-dailės salonai veikę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Ukmergėje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Nidoje, Palangoje, Šventojoje. Fondas ne tik valdė parduotuvių tinklą, bet ir vykdė socialinę ir kultūrinę misiją – iš fondo pelno buvo teikiama materialinė parama dailininkams, fondas pirko meno kūrinius ir kaupė parodinį fondą. Fondo istorija ir sukaupta kolekcija įkvėpė idėją atgaivinti gamybinę veiklą ir pristatyti saugomų kūrinių autorius ir jų kūrinius dizaino pagalba.

Kartu su MARCH DESIGN STUDIO kuriama produktų serija, panaudojant fondo kolekcijos meno kūrinių atvaizdus ar jų fragmentus. MARCH DESIGN STUDIO viena ryškiausių Lietuvos dizaino įmonių, savo kuriamus produktus eksportuoja į 53 šalis – tai ketvirtadalis pasaulio. Svarbiausios rinkos, pagal parduodamų produktų kiekį, yra Skandinavijos šalys, Prancūzija, Italija, JAV, Japonija.

Iš fondo kolekcijos autorių, pasirinkti du žinomi Lietuvos menininkai – Stasys Krasauskas (1929–1977) ir Elvyra Kairiūkštytė (1950-2006).

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Krepšys su Stasio Krasausko kūrinio fragmentu.