Išrinkti meno programos uždaro konkurso laimėtojai

Jungtinė komisija atrinko meno kūrinių idėjas, kurios bus įgyvendintos Vilniaus vaikų ligoninėje

12/17/2021

Apklausos ir tyrimai patvirtina, kad ligoninėse integruojami meno kūriniai ne tik humanizuoja ligoninės aplinką, lavina estetinę kompetenciją, bet ir gali teigiamai veikti pacientų ir personalo emocinę būseną, sumažinti nerimą, paskatinti komunikaciją ir teigiamas emocijas.

Pastaruosius dešimtmečius dauguma naujų ligoninių Jungtinėje Karalystėje, JAV, Australijoje ir kitose šalyse pastato projektavimo etape pradeda meno kūrinių ar unikalių dizaino sprendimų integravimo į ligoninės interjerą bei eksterjerą procesą.

Pirmas didelis meno projektas Vilniaus vaikų ligoninėje įvyko 2009 metais, kai Vilnius tapo Europos kultūros sostine, o Lietuvos ir užsienio jaunieji menininkai vaikų ligoninei sukūrė daugiau nei 200 tapybos, grafikos, skulptūros, fotografijos kūrinių, dizaino elementų. Šio projekto iniciatorė ir kuratorė Roma Survilienė bendradarbiauja su ligonine iki šiol ir parengė naują programą. Meno programa naujiems vaikų ligoninės korpusams, kuriuose įsikurs Vaiko raidos centras ir Pediatrijos centras, su ligoninės administracija buvo planuojama nuo 2019 metų, o šiemet jau ryškėja pirmieji rezultatai. Paskelbus uždarą konkursą vaikų ligoninės meno kūrinių idėjų atrankai buvo gauta 16 projektų, kuriuos pateikė Lietuvos menininkai.

Meno lauko ekspertai kartu su ligoninės atstovais ir pastato architektu atrinko originaliausias idėjas dviems numatytoms vietoms – Pediatrijos korpuso vidiniam kiemui ir Priėmimo skyriaus laukimo salei. Pediatrijos korpuso vidinio kiemo erdvei meno kūriniui įgyvendinti atrinkta šie laimėtojai: dvi pirmosios vietos - Tomas MARTIŠAUSKIS (projektas "Veikėjai") ir Arūnas GUDAITIS ("Lašai"), trečia vieta - Donatas JANKAUSKAS ("Dolitlis").

Tarp Priėmimo skyriaus laukimo salei pateiktų projektų laimėtojai pasiskirstė tokia seka: pirma vieta Eglė RIDIKAITĖ ("Be pavadinimo"), antra vieta Jolanta KYZIKAITĖ ("Vieną kartą..."), trečia vieta - Eglė LEKEVIČIŪTĖ ("Su draugais laukti ramiau").

Meno programą organizuoja viešoji įstaiga „Dailininkų sąjungos fondas“.

Meno programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.